İzmir de Ulaşım

ÖRNEKKÖY SANAYİ RAHAT BİR NEFES ALDI

Daha önce haberini yaptığımız Örnekköy Sanayi esnafının çilesi nihayet bitti. Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Sanayi Sitesi’nin 15 yıllık yol çilesine son verdi.

17 Mart 2015 Salı 00:00
TEŞEKKÜRLER BAŞKAN

19 Şubat 2015 tarihinde Sanayi esnafının sesini duyurmak için yaptığımız haberin ardına Karşıyaka Belediyesi bu gün esnafın çilesini giderdi.Esnafımız adına "TEŞEKKÜRLER BAŞKAN" diyoruz.

15 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ 


SANAYİ SİTESİ'NE YOL MÜJDESİ 
 
Sosyal ve kültürel hizmetlerin yanı sıra altyapı çalışmalarına da hız veren Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Sanayi Sitesi’nin 15 yıllık yol çilesine son verdi.
Toz ve çamurla boğuşan sitenin yolları asfaltlandı, esnaf rahat bir nefes aldı. Başkan Akpınar “Uzun yıllardır devam eden sorunu bitirdik. Küçük bir dokunuşla büyük bir mutluluk yarattık” dedi.
 

SORUN ÇÖZÜLDÜ
Kurulduğu günden bu yana altyapı sorunlarıyla boğuşan ve asfaltlanmamış sokaklar nedeniyle yaz kış toz ve çamurla boğuşan Örnekköy Sanayi Sitesi, Karşıyaka Belediyesi’nin asfaltlama çalışmaları sonrasında modern bir görünüme kavuştu. Sitenin 10 farklı sokağına 12 bin metre kare beton ve 500 metre kare sıcak asfalt döktü. Çalışmalar öncesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü’yle koordineli çalışma yürüterek Örnekköy Sanayi Sitesi’nin içerisinden ve çevresinden 50 kamyon moloz topladı.
MODERN BİR GÖRÜNÜM
Sanayi sitesindeki dükkanların su bağlantı noktalarını İZSU ile birlikte tek tek kontrol eden Karşıyaka Belediyesi ekipleri zemin iyileştirme çalışmaları sonrasında da tüm dükkanların önüne beton döktü. Kaldırım ve kanaletlerin de yenilendiği çalışmada sanayi sitesine giden bağlantı yolları da sil baştan yapıldı. Modern bir görünüme kavuşan yollar, çevre sakinlerinin ve sanayi sitesi esnafının yüzünü güldürdü.
“YARINLAR BUGÜNDEN GÜZEL OLACAK”
Daha güzel ve çağdaş bir kent yaratmak için tüm imkanlarıyla mücadele ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakalı yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak bizim öncelikli görevimiz. Onlardan gelen talep ve öneriler doğrultusunda, eskiyen, yıpranan veya çökme yaşanan kaldırım ve yolları yeniliyoruz. Altyapı çalışmalarına Karşıyaka’nın her anlamda daha modern bir kent olması için ara vermeden devam edeceğiz. Karşıyakalıların yarını bugünden güzel olsun diye çalışıyoruz” dedi.
 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...