İzmir de Ulaşım

KARŞIYAKA ÖRNEKKÖY SANAYİ DÖKÜLÜYOR

Karşıyaka Örnekköy Sanayi Esnafna tabiri caizse; "bir dokun, bin işit..."

19 Şubat 2015 Perşembe 23:52
 KARŞIYAKA ÖRNEKKÖY SANAYİ DÖKÜLÜYOR
Yolundan, suyuna kadar her konuda dökülüyor, berbat ve ilkel...
Türkiye'nin göz bebeği İzmir, İzmir'in gözbebeği Karşıyaka ve Karşıyaka'nın Emekten yana olduğuna inanılan Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar'ın yöneticisi olduğu bir modern kent'te esnaf tuvalette su yok diye tuvaletini kullanamıyor.Ya ne yapıyor derseniz buraya yazılmayacak bir durum diyeceğiz.
Esnafla konuştuk.
Bize içini döken F.T. söze şöyle başladı; "Eğer sesimiz gidecekse ben Sayın başkan'a şunu söyleyeceğim gerisini söyleyecek söz bulamıyorum.Belediye seçimlerinde komşumu AKP ye oy vermemesi konusunda ikna etmiş ve oyumuzu CHP ye vermiştik.Şimdi komşumun yüzüne bakamıyorum.Neden biliyormusunuz? Beş vakit namazını kılan komşum bana "Gördün mü F... seninkiler bize abdest alacağımız suyu getiremediler.Bu sefer sen beni dinleyeceksin oyunu AKP ye vereceksin.Ben senin suyunu bağlatacağım."diyor.Bundan daha başka ne söyleyelim.Burada biz küçük esnafız.Üç beş kuruşla geçimimizi zor sağlıyoruz.Su getirilmesi için 600 tl. para istendi verdik.Şimdi suyun bağlanması için bizlerden 800 tl para isteniyor.İnsaf edilmeli.Bu parayı bir seferde verecek durmumuzun olmadığını sayın başkanımız bilmeli.Ve bir çıkış yolu bulmalı.Sularımız bağlansın bu parayı vermiyelim demiyoruz, 10 - 15 neyse taksite bölünüp faturalarımıza yansıtılsın.BUnu hem karşıyaka hemde İzmir Büyükşehir Belediyesinden istiyoruz."
Bir başka esnaf elinde faturasını göstererek yolların durumundan söz etti.
"Burası Karşıyaka değil mi arkadaşım? Yaz bunları...Yazabilirmisin?
Sanayi diye geldiğimiz bu yeri git bak bakalım bu ülkenin en geri kaldığını iddia eden bir başka yerde görebilirmisin?Yep yeni lastiklerimi bu yolda mahfettim.Bakın faturası işte burada.Ne yapacağız biz? Bundan önce ki CHP li Başkan seçilseydi burası böylemi olurdu dersiniz?Bence olmaz dı çünkü o beyefendinin burada 3 tane dükkanı var.Kim bilir bunu bilen yeni başkan öncekinin yerleri değerlendirilmesin diye mi düşünüyor acaba diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz..."
Peki ne yapacaksınız diye sorduk...
Cevap; "canımıza tak etti.İmza toplayıp, hakkımızı başka mercilerde arayacağız artık." oldu.
Sayın Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar'ın bu konuda bilgisi var mı bilmiyoruz...Bizde bunu haber yaparak Belediyenin dikkatine sunalım dedik.
Umuyoruz ki Sanayi Emekçilerinin bu haklı talepleri değerlendirilir ve ortak bir yol bulunur.Çünkü Karşıyaka'ya ve Karşıyaka'lıya bu hiç ama hiç yakışmıyor.Örnekköy Sanayi gerçekten de bakımsızlık ve ihmal edilmişlikte ÖRNEK durumda.Bu konu bir an önce ele alınmalı.
Haber: M.Güneş
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...