İzmir de Ulaşım

MİNİK ELLER 100 FİDAN DİKTİ

Bisiçocuk Kulübü ilk sosyal sorumluluk projesi olan " Minik Eller Fidan Dikiyor" u 13 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirdi.

14 Nisan 2019 Pazar 12:30
 Bisikoop Hizmet ve Dayanışma Kooperatifi bünyesinde, Bisikoop kurucu ortaklarından Ayten Demir Güneş tarafından kurulan Bisiçocuk Kulübü ilk sosyal sorumluluk projesi olan " Minik Eller Fidan Dikiyor" u 13 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirdi.
Ulusal Down Sendromu Derneği adına, gönüllü halk oyunları hocası Hürriyet İyidoğan ve Bisiçocuk Kulübü kurucusu Ayten Demir Güneş Seferihisar'da oluşturulan Karşıköy Yaşam Kooperatifini 100 adet meyve fidanını çocuklar ve ailelerin  katılımı ile toprakla buluşturdu.
Etkinliğe Bisikletli Kadınlar, ve bisikletli anneler grupların  kurucusu Selda Erbay'da destek verdi.
İmece usulü yapılan çalışmada dikilen her fidana çocukların ismi yazıldı.Karşıköy Yaşam Kooperatifi konuklarını renkli balonlarla, semaverde çaylarıyla ve çeşit çeşit gözlemeleriyle karşıladı.
Down Sendromlu çocuklar ve Bisiçocuklar, ve aileler kaynaşarak bisiklet, doğa, insan ve doğal yaşam temasında birleştiler.
Minik eller, Pamuk Prenses ile doğa atölyesi yaparken, down çocuklar grup oyunları ve Hürriyet Hocalarıyla halkoyunları oynadılar...
Doğa ve insanın birlik ve beraberlik,anlayış ve uyum içerisinde yaşamasının mümkün olduğunu Karşıköy de gösterdiler...
Down Sendromu derneğinden Hürriyet Iyidogan, Bisiçocuk Kulübü  kurucusu Ayten Demir Güneş ve Karşıköy Yaşam Kooperatifi kurucu ortakları bundan sonra da iş birliği ve dayanışma içinde olacaklarını ve bunu ileriye taşıyacakları konusunda karar aldılar...
Bisiçocuk Kulübü adına Ayten Demir Güneş  her çocuğun bisiklet edinmesi, bisikleti ulaşım aracı olarak kullanması konusunda eğitimler için çalışmalarına açık alanlarda ve okullarla işbirliği halinde başlayacaklarını, bu konuda görüşmelerin devam ettiğini söylerken; Daha temiz bir çevre yeşil enerji ile mümkündür. Bunu sağlamak  hepimizin boynunun borcudur dedi.
Bisicocuk Projesine dezavantajlı çocuklarımıza  bisiklet bağışlamak, eğitimlere sponsor olmak için iş adamlarına, kurum ve kuruluşlara ve duyarlı herkese destek ve dayanışma için sesleniyorum, davet ediyorum dedi.
Facebook: #Bisiçocuk Kulübü 
Instagram: @Bisiçocuk
Bilgi: bisicocukklubu@gmail.com 
Bilgi:aytend20@gmail.com


Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 93452 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...