İzmir de Ulaşım

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ 'KADIN FESTİVALİ’NDE YERİNİ ALIYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında bu yıl 8.'sini düzenlediği "Kadın Festivali" Kültürpark 2 ve 3 No'lu holde 8-9-10-11 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

07 Mart 2018 Çarşamba 16:26

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ ‘KADIN FESTİVALİ’NDE YERİNİ ALIYOR       

 

GÜL; BOŞNAK MUTFAĞINI BURADA EN İYİ ŞEKİLDE TANITACAĞIZ

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında bu yıl 8.'sini düzenlediği "Kadın Festivali" Kültürpark 2 ve 3 No'lu holde 8-9-10-11 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

 

İzmir Bosna Sancak Derneği 4 gün sürecek 9. Kadın Festivali kapsamında, İzmir'de yaşayan Boşnak emekçi kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin yanı sıra Boşnak börekleri ve tatlılarını 2 Nolu holde, 96-97-98-99 nolu stantta sergileyerek İzmirliler le buluşturacak.

 

İzmir Bosna Sancak Dernek başkanı Abdullah Gül,
"Derneğimiz 2 no'lu holde, 96-97-98-99 no'lu stantları açarak Boşnak kültürünü İzmirliler le buluşturmaya devam edecek.

Dört gün sürecek 'Kadın Festivali'nde İzmir'e göç eden Boşnakların Kültürü'nü tanıtmayı hedefliyoruz. Derneğimizin Kadın kolları açtığımız bu stantta Boşnaklar'a özgü el emeği göz nuru ürünlerin yanı sıra, Boşnak mutfağından örnekler tatlarından Boşnak böreği ve Boşnaklara özgü tatlıların tanıtılmasıdır. Boşnak tarihi ile ilgili Boşnak kökenli her vatandaşın başucu kitabım diyebileceği kitapları bu standımızdan temin edilebilir. Bütün vatandaşlarımızı standımıza bekliyoruz" dedi.Kadın Kolları üyeleri ise, Bazılarımızın Anne Babaları, bazılarımızın dedeleri Yugoslavya’dan Türkiye’ye göç etmiş bizlerde büyüklerimizden öğrendiğimiz yemekleri İzmir’de yaşayan ve Boşnak mutfağı ile bu güne kadar tanışmamış olanları bizlerin ünlü mutfağını tanıtmak istiyoruz. Bizler Açacağımız stantta İzmirlileri bekliyoruz. Börekleri kendi ellerimizle bizler açtık dediler. 

 

Boşnak Mutfağından mahrum kalmak istemiyorsanız bu çağrıya mutlaka kulak vermelisiniz. 
Haber:Doğan Prepol
Haber Kaynağı: ESH
Yükleniyor...