İzmir de Ulaşım

GAZETECİLERE SALDIRILAR NEYİN NESİ?

Gazeteci Sabahattin Önkibar saldırıya uğradı. OdaTv yazarına alçakça bir saldırı daha...

26 Mayıs 2019 Pazar 03:53
Odatv yazarı Sabahattin Önkibar saldırıya uğradı.

Yazar Önkibar, Ankara Angora Evleri önünde, kendi evine 300 metre kala saldırıya uğradı. Önkibar'ın önünü kesen iki araçtan inen 3 kişi Önkibar'ı yumrukladı.

Hastaneye kaldırılan Önkibar'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Önkibar saldırganlardan şikayetçi oldu.

Görgü tanıklarının ifadesine göre saldırganların kullandığı araçlardan birinin markası Peugeot 301, plakası ise 06 BCF 026.


ODATV'YE KONUŞTU
Saldırıya uğrayan Sabahattin Önkibar, Odatv'ye konuştu. Önkibar, hastanede muayene olduğunu, film çektirdiğini ve rapor aldığını belirtti.
Önkibar, böyle bir saldırıya karşı hazırlık olduğunu vurgularken, kendisini esnafın kurtardığının da altını çizdi.

Sabahattin Önkibar, Odatv'ye şunları söyledi: "Kamera kayıtlarına baktım, üç kişi, iki araba var. Birinci arabanın plakası 06 BCF 026

Ben 18:00’a kadar hiç dışarı çıkmadım, akşam bir iftar alışverişi için dışarı çıkayım dedim. Marketçi ve kuruyemiş bulunuyor işte, o arada 20 tane esnaf var. Onlar yetişti, onlar kurtardı. Bu arada ben hazırlıklıydım zaten. Geldiler, ben gardımı aldım. Onlar vurdu, ben vurdum, ama onlar tabii 3 kişi, ben yere düştüm, tekmeleri salladılar. Bu esnada esnaf yetişti, benim hayatımı onlar kurtardı. Tabii ben hemen kamera araştırmasına gittim, o ara 155’e anında olayı bildirdim, plakayı verdim. İki araba vardı, ikinci arabanın plakasını esnaf alamadı ama… Şimdi Güven Hastanesi'ne gideceğim."

"SALDIRGANLARI YAKALAYACAĞIZ"

Ankara Valisi Vasip Şahin, Sabahattin Önkibar’ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Vasip Şahin bunun yanı sıra, saldırıda kullanılan aracın, kiralık araç olduğunu tespit ettiklerini de Önkibar'a aktardı.

Vali Şahin, ayrıca Önkibar'a, Emniyet güçlerinin saldırganları yakalayacağının sözünü de verdi.

Öte yandan, Sabahattin Önkibar; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Aydınlık gazetesi yazarı Ufuk Söylemez ve Halk TV programcısı Fatih Ertürk'ün kendisini arayıp geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini de aktardı.

İFADE VERDİ
Odatv'ye daha sonra bir açıklamada daha bulunan Önkibar, polislerin, kendisine saldıranların bindikleri aracın yakalanmak üzere olduğunu aktararak, ifadesini polise verdiğini belirtti.

Sabahattin Önkibar, Odatv'ye şunları söyledi: "Beni öldürme kastıyla bana saldırdıklarını ifade ederek, şikayetçi oldum, ifademi verdim. Polis hastane raporunu da aldı. Çankaya Emniyet Müdürü geldi ziyarete. Polis de tedbir aldı. Polislere dedim ki, burada korunmaya ihtiyacımız yok, gidebilirsiniz. Polislere dedim ki; gidin orada kameraları ortaya çıkarın, olayı gören ve beni kurtaran esnafla konuşun... Bu arada araba çalıntı değilmiş, onu öğrendik. Aracın da yakalanmak üzere olduğunu aktardı polisler...

Tomografide de problem yok. Eve geçiyorum şu anda..."

Nedir bu?
Neler dönüyor yine ?
Ülkemizin üstünde dönen karabulutlar hiçte iyi şeylere işaret etmiyor...

Biz bu filmi daha önceleride izlemiştik.
Senaryo aynı.
Roller farklı bu sefer.

Dur demek için susmak çözüm değil.
Dünde öyleydi bu günde öyle.
Susma, bak, tepkini koy.

Türkiye zırvalayanlarla mutlu gelecek günleri kucaklayamaz.
Aklınızı başınıza alın.
Ey halkımız hepimiz aklımızı başımıza almamız lazım.
15 Temmuz bitmedi, alçaklar hala çalışıyorlar.
Teslim olmayalım, olmamalıyız bu alçak oyuna...

Türkiye İstanbul değil.
İstanbul'u hak edene bırakın lütfen.

Önkibar sadece oyunun bir parçası.
Onada geçmiş olsun.

.../...
Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 89931 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...