İzmir de Ulaşım

GENÇ BİLİM ADAMLARI ESERLERİNİ SERGİLEDİ

Karşıyaka Evin Leblebicioğlu Ortaokulu TUBİTAK 4006 Projesi kapsamında kurulan bilim fuarına ev sahipliği yaptı. Bilim fuarı açılışında Karşıyaka Belediye Bandosu gösteri yaptı.

01 Haziran 2017 Perşembe 14:49

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI EVİN LEBLEBİCİ ORTAOKULU'NDAN ÇIKACAK

 

GENÇ BİLİM ADAMLARI ESERLERİNİ SERGİLEDİ

 

 

Karşıyaka Evin Leblebicioğlu Ortaokulu TUBİTAK 4006 Projesi kapsamında kurulan bilim fuarına ev sahipliği yaptı. Bilim fuarı açılışında Karşıyaka Belediye Bandosu gösteri yaptı.

 

 

Karşıyaka Evin Leblebicioğlu Ortaokulu okul bahçesinde Karşıyaka Kaymakamı sayın Sadettin Yücel, çok sayıda davetli ve öğrenci velilerinin katılımıyla görkemli TUBİTAK 4006 projesi kapsamında bilim fuarı gerçekleştirmişlerdir. 16 araştırma, 4 tasarım projesi bulunan fuarda farklı kategorilerde ilginç projeler vardı.

 

Fuarda çok sayıda öğrenci ve öğretmen görev almıştır. Fuar açılışında Karşıyaka Belediye Bandosu gösteride davetliler güzel anlar yaşadı.

 

Açılış konuşması okul müdürü Murat Yılmaz tarafından yapıldıktan sonra, günün anlamını belirten konuşmayı Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel yaptı.

 

Evin Leblebicioğlu Ortaokul'un gururu, Okullar arası İzmir birincisi olan folklor ekibi değişik bölgelerden oyunlar sergileyerek Bilim fuarına katılanlardan ilgi gördü ayakta alkışlandı.

 

Proje yürütücüsü okulun matematik öğretmeni Hakan Erdeme’e başarılı çalışmalarından dolayı Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel bir plaket verdi.

Bilim fuarı açılış kurdelesini en yaşlı veli ile Karşıyaka Kaymakamı Yücel, Okul Müdürü Yılmaz birlikte yaptı.

 

Karşıyaka Kaymakamı Yücel ve beraberindeki heyet daha sonra projeleri tek tek gezerek projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Öğrenciler Karşıyaka Kaymakamı Yücel’e projelerini anlatırken heyecanları göze çarpıyordu.

Çevre okullardan fuara gelen öğrenciler ve öğretmenler de projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

 

Fuarı ziyaret edenlerin ilgisini çeken bu projelerle Evin Leblebicioğlu Ortaokulu bilim fuarı çalışmalarını başarılı bir şekilde sonuçlandırması Okul yönetimi tarafından memnuniyet verici olduğu ifade edildi.
 
Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 118026 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...