İzmir de Ulaşım

AZİZ KOCAOĞLU'NDAN BEKLENEN ÇIKIŞ

21 Aralık ta Yılmaz Özdil'in yazısına işaret fişeği demiştik.

16 Ocak 2019 Çarşamba 14:36
 Ve beklenen çıkış geldi.
Aziz Kocaoğlu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım dedi.

Daha önce "artık aday değilim" diyerek, İzmir için yeni bir sürecin önünü açmayı deneyen Kocaoğlu, CHP nin karasız ve silik politikası karşısında geri adım atarak tekrar adayım dedi.

21 Aralık tarihli yazımızda Sevgili özdil'in yazısına "İŞARET FİŞEĞİ" diyerek, "İzmir yerel seçimlerde bu sefer biraz karanlıktan geliyor gibi.
Daha öncekiyerel seçimlere bu kadar sıkıntılı girmemişti.
Bir çok konuda bu günkünden daha netti
."  diyerek günü yormulamıştık.

Nihayet süreç gördüğümüz yere geldi.
Ve Kocaoğlu "Adayım" dedi.

Kocaoğlu şunları söyledi:

"Çok iyi hatırlanacağı gibi, 1 Ekim tarihinde bir basın toplantısı yaparak, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olmama kararımı kamuoyu ile paylaşmıştım.

Bu açıklamayı seçimlerden 6 ay önce yapmamın en temel gerekçesi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önünü açmaktı. Benim yerime aday gösterilecek arkadaşımızın bir an önce belirlenerek seçimlere kadar kentin her köşesine ulaşması, kendisini tanıtması ve projelerini anlatması gerektiğini düşünmüştüm. 6 ay, bu iş için ideal bir süreydi.
Ancak aradan geçen 3,5 aylık süreye rağmen adayın henüz belirlenememesi, aday açıklama takvimi geciktikçe ortaya çıkan tablonun Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve dolayısıyla kentimize zarar verecek düzeye gelmesi, devletin tüm olanaklarıyla seçime hazırlanan iktidar partisinin 'bakanlık' yapmış İzmir adayını 27 Kasım'da açıklayıp çoktan yola koyulması ve bu tabloyla İzmir'de güç kaybı yaşayabileceğimiz gerçeği, beni ve partimize gönül vermiş milyonları endişeye düşürmektedir.

Sayın Genel Başkanımızla bugün yaptığım ve gayet olumlu geçen görüşmede, bu kaygılarımı açıkça ifade ettim. Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiç bir zaman gizli ajandam olmadı. Hiç bir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir'de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım.

Kamuoyuna saygıyla duyururum."

Şimdi yandı gülüm keten helva...
Ne olacak planlar?
Rantçılar ne yapacak?

Yaşayalım görelim.
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...