İzmir de Ulaşım

İmam: "Kadınlar münafıktır, yönetici olamaz"

Tokat’ta cami imamı İbrahim Galip'in "Kadınlardan yönetici olmaz. Münafıktır kadınlar. Kadınların önderliğinde yol alınmaz" sözleri tepkilere neden oldu.

13 Aralık 2018 Perşembe 13:22
İMAM: "KADINLAR MÜNAFIKTIR, YÖNETİCİ OLAMAZ"


Tokat’ta cami imamı İbrahim Galip'in "Kadınlardan yönetici olmaz. Münafıktır kadınlar. Kadınların önderliğinde yol alınmaz" sözleri tepkilere neden oldu.
Tokat’ın Erbaa ilçesindeki Çarşı Camisi imamı İbrahim Galip, "Kadınlardan yönetici olmaz. Münafıktır kadınlar. Kadınların önderliğinde yol alınmaz" diyerek Cumhuriyet Mahallesi’nin kadın muhtarı Nurten Çamlıbel’i hedef gösterdi.
Cumhuriyet'ten Savaş Kalkan'ın haberine göre Çamlıbel, imam İbrahim Galip hakkında suç duyurusunda bulunurken, konuyu meclis gündemine taşıyan CHP Tokat milletvekili Kadim Durmaz, “40 milyon kadınımıza hakaret edip aşağılamıştır” diye konuştu.
Geçen hafta cuma namazı öncesinde verdiği vaazda kadınların yönetici olmasını doğru bulmadığını belirten İbrahim Galip, “Kadınlardan yönetici olmaz. Münafıktır kadınlar. Kadınların önderliğinde yol alınmaz. Ayrıca, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarını da kadın seçtiniz. O da münafıktır. Bu kadar cemaat, bu kadar insan münafığın önünde iş yapmaz” diye konuştu.


"40 MİLYON KADINA HAKARET"
Galip hakkında Erbaa Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe Müftülüğü’ne de başvurarak şikayetçi olan Çamlıbel dilekçesinde, Galip’in kendisinin yanı sıra tüm Türk kadınlarına hakaret edip aşağıladığını belirtti. CHP Tokat milletvekili Kadim Durmaz ise konuyu meclise taşıyarak, “Bu şahıs ülke genelinde 674 kadın muhtar, yönetici ve 40 milyon kadına hakaret etmiştir. Diyanet kadınlarımızı aşağılayan bu şahısla ilgili yasalar gereği gerekeni yapacak mıdır? ” diye sordu.

Kaynak: Haberiniz
 
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...