İzmir de Ulaşım

AYVALIK KOOPERATİFİ KURULUŞ İMZALARI ATILDI

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in önderliğinde başlatılan kooperatifleşme çalışmasında kuruluş için gerekli işlemler yapılarak imzalar atıldı.

26 Ekim 2019 Cumartesi 18:55

AYVALIK KOOPERATİFİ KURULUŞ İMZALARI ATILDI

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in önderliğinde başlatılan kooperatifleşme çalışmasında kuruluş için gerekli işlemler yapılarak imzalar atıldı.

 

S.S. Ayvalık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi unvanı ile tescillenen kooperatif merkezi ve satış noktaları ile önümüzdeki günlerde Ayvalık Halkı ile buluşacak.


 

Ayvalık Belediyesinin öncülüğünde başlatılan kooperatifleşme çalışması, Ticaret Bakanlığı’ndan gelen ön onayın ardından kuruluş hazırlıklarını tamamlamak için Ayvalık Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne başvuru yaptı.

 

Ayvalık Belediyesi adına Mesut Ergin’in kurucu ortak ve kurucu başkan olduğu S.S. Ayvalık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi uzun süredir saha çalışmalarına devam ediyordu.


 

Kurucu başkan olarak konuşan Mesut Ergin, "Kooperatif eliyle üreticimize destek olarak üreticimizin sağlıklı ,kaliteli ürün almasını sağlamak için çalışmalar yapacağız. Küçük esnafın ürününü de değerli hale getireceğiz. Böylelikle zeytin ve zeytinyağının lezzet ve kalitesini de arttırmış olacağız" dedi.

 

Kooperatifin, tüzel kişilik kazanmasının ardından özellikle üretim alanına dair çalışmalar yapılarak Ayvalık’a özgü ürünler başta olmak üzere pek çok alanda çalışmalar sürdürülecek. Mahalle evleri ile ortaklaşa çalışmalar yürütmeyi de hedefleyen “Ayvalık Kooperatifi” ortak üretim alanları oluşturarak geniş bir kesimi üretime dahil etmeyi planlıyor.

 
Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 78618 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...