İzmir de Ulaşım

KUAFÖRLER FESTİVALDE BULUŞTU

İzmirli kuaförler, 1. İzmir Hair Make-Up Festivali’nde hünerlerini sergiledi.

05 Ekim 2017 Perşembe 13:05
KUAFÖRLER FESTİVALDE BULUŞTU       


İzmirli kuaförler, 1. İzmir Hair Make-Up Festivali’nde hünerlerini sergiledi.

İzmir Kuaförler ve Manikürcüler Odası tarafından düzenlenen festivalde sahne alan 20 kuaför, mankenlerinin saçlarında canlandırdıkları saç modelleri ile izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.


Fuar İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen festivale Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Ticaret İl Müdürü Şahin Ersü, diğer illerden ve İzmir’den oda başkanları ile çok sayıda kuaför ve aileleri katıldı.
Saç sovların yapıldığı festivalde ayrıca Gülsemin Demir söyleşisi, dans ve stand up gösterileri, makyaj ZFC etkinliği, Can Tümenci özel şov izleyenlere renkli dakikalar yaşattı.


Gelenekselleşecek
Festivalin açılış konuşmasını yapan İzmir Kuaförler ve Manikürcüler Odası Başkanı Sezai Apaydın, ilkini gerçekleştirdikleri festivale uluslararası statü kazandırmak istediklerini söyledi.
Festivali her yıl geliştirerek gelenekselleştireceklerini kaydeden Apaydın, ‘Salonlarımızda çok güzel saçlar yapıyoruz. Hünerlerimizi sergilemek ve yeteneklerimizi geliştirmek için bu tür etkinlikler çok önemli. Biz büyük bir aileyiz. Bu şekilde hem birbirimizi daha iyi tanıyıp kaynaşacağız, hem de mesleğimize katkı sağlayacağız’ dedi.
Kuaförlerin birer sanatçı olduklarına dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, esnaf sanatkarların insan hayatının her aşamasında etkin rol oynadıklarını belirtti.

Yaşamın parçası
Mutlu, ‘Doğumdan ölüme esnaf sanatkarlar insan yaşamının bir parçasıdır. Sabah ilk işimiz fırıncıdan ekmek almak, işe giderken minibüsçü arkadaşımızın aracına binmektir. Bir nişana, eğlenceye, düğüne gitmeden de insanlar  size gelirler. Sizler de duygularınızı sanatınızla yoğurup onların saçlarına yansıtır, güven ve moral aşılarsınız.’ diye konuştu.
Bilginin önemine de değinen Mutlu, ‘Bilgiyi kullanıp ekonomik refahınızı artırabilirsiniz. Yeni tasarımlar, farklı modeller, inovasyonla ticaretinize katkı koymanızı istiyorum. Modern çağın gereği budur’ dedi.


Federasyon olarak kanuni düzenlemelerle üyeleri rahatlatma çabası içinde olduklarını hatırlatan Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş ise bu tür etkinliklerin mesleğin gelişimini sağladığını kaydetti.
Karakaş, ‘Salonlarımızda dinlediğimiz müziklerin telif hakları ve değişen Türk Ticaret Kanunu konusunda İzmir Birliği ile çetin mücadeleler verdik. Çıraklık kanunu değişti. Noktasına virgülüne çalışmanın her satırına federasyon olarak katkı koyduk. Sizlerin yüklediği misyonu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Oda-Birlik-Federasyon çatısı altında daha güçlüyüz ve azimliyiz’ şeklinde konuştu.
 
Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 116226 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...