İzmir de Ulaşım

TEKSAS MI YOKSA TAKİ DURAĞI MI?

İzmir'in göz bebeğin de siahllı salıdır...KALDIRIN BU DURAĞI BURADAN ARTIK !!!

30 Eylül 2020 Çarşamba 04:01
 Yaşar Aksoy Sokağı artık, “Taksi Durağı” sayesin de Teksas Oldu.
Karşıyaka Bahçelievler Yaşar Aksoy Sokağı’nda bulunan Özüm Taksi Durağı’da silahlar konuştu.
Karşıyaka’nın en olaysız ve olay çıkılması en az olan bir muhiti sayılan Bahçelievler Yaşar Aksoy Sokağı’nda bu gün silahlar konuştu. 4 kişi yaralandı.
Olay, gece saatlerinde Bahçelievler Mahallesi Yaşar Aksoy Sokak'ta bulunan bir taksi durağında meydana geldi. İddiaya göre, farklı taksi durağına çalışan şoförler arasında Bostanlı bölgesinde müşteri alma konusunda tartışma çıktı. Bunun üzerine iki durak arasında geçen telefon konuşmalarının ardından kalabalık bir grup, Yaşar Aksoy Sokak'ta bulunan taksi durağına geldi. Her iki grup arasında çıkan sözlü tartışmanın ardından, silah ile açılan ateş sonucu Kürşat K., İsmail K ve durumu ağır olan Oğuzhan K (22) kanlar içerisinde yere yığılırken, karşı taksi durağından olan Bülent G'de henüz belirlenemeyen bir şekilde yaralandı. Şüpheliler hızla olay yerinden kaçtı.
Bu gece bütün sokak sakinlerini silah sesleri ile panik ve kaygıya sürüklendi…”Balkon da oynayan çocuklarımıza isabet edebilecek bu kurşunlara kim dur diyecek?” diyerek büyük bir tepki gösterdiler.
Mahalle sakinlerinin tüm huzur ve sakinliğine rağmen, sokaklarına konuşlanan “Taksi Durağı” nihayet, varlığının olmaması gerektiği yeri, 4 silahlı yaralama ile kanıtladı.
KALDIRIN BU DURAĞI BURADAN !
Mahalle Sakinleri, polis’e yapılan ihbar telefonlarının sayısız olduğunu söyleyerek, Karşıyaka Belediyesi ve Karşıyaka Emniyet Müdürlüğün den, bu Taksi Durağı ile ilgili şikayetlerin, artık dikkate alınması gerektiği konusunda imza toplamayı seçtiklerini söylediler.
Yarın (01.10.2020) toplanacak imzaları, önce CİİMER e sonra Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusun da bulunulacağını söyleyen mahalle sakinleri, kararlı biçim de konuyu haykırıyorlar…
Orta da, artık mafya vari çözüm yöntemleri, gün yüzüne çıktı.
Silahlar ateşlendi.
Bu olaya müdahil olup o “Taksi Durağı”ını Karşıyaka’nın en sessiz ve güzide semtinden kaldırmak için ne bekleniyor?
Bahçelievler Pazar Yeri’nin karşısın da boş olan, park yeri neden düşünülmez?
BU olayın iç yüzünü araştırmayı sorgulamıyoruz.
Bunu savcılara ve polise bırakıyoruz ama, huzur içinde ki mahalle sakinlerini,o kurşun sesleri ve o kör kurşunlara hedef olma olasılığına maruz bırakmanın kimsenin hakkı olmadığını İLAN EDİYORUZ.
Kaldırın o mafya vari durağı oradan.
Mahalle sakinlerinin huzurunu kaçırmayın lütfen.
Aylar değil, yıllardır devam eden bu huzursuzluğa bir son verin artık.
Karşıyaka Yaşar Aksoy Sokağı’n da ki bu huzursuzluğa son verin!!!

Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 23290 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...