İzmir de Ulaşım

23 NİSAN VE SOSYAL DEVLET

MUASIR MEDENİYETÇİLER GELİRİ OLMAYAN VATANDAŞLARA KOLİ DAĞITIM SADAKACI LIĞI YERİNE GIDA TEDARİK FİŞLERİNİ ADRESLERİNE GÖNDERMELERİ İNSAN ONURUNU İNCİTMEYEN SOSYAL DEVLETÇİLİK ANLAYIŞINA DAHA UYGUNDUR.

23 Nisan 2020 Perşembe 12:41
23 NİSAN KUTLU OLSUN

23 Nisan ve Devlet kurulalı 100 yıl olmasına rağmen. Belediyeler  Halkı dilenci belleme anlayışında kurtulamamış. Sadaka dağıtarak Halkın ihtiyaçlarını  karşılayan  halkcı ve sosyal belediyecilik yaptığını zannediyor. Halk sadakaya muhtaç olsun diye mi.  Muasır Medeniyetçiler 23 Nisanı ulusa hediye ettiler.  

Nerede kaldı Muasır medeniyet hedefleri, sadakaya muhtaç olandan nasıl fikri hür vicdanı  hür nesiller yetişecek.  

Bu gün Muasır medeniyetin temel göstergesi SOSYAL DEVLET uygulamalarıdır. Sosyal devlet uygulamalarının yaşandığı ülkelerde hiç bir kimse yoksul ve sadakaya  muhtaç değildir. 

Ancak alkolikler, kumarbazlar, uyuşturucu bağımlıları sadakaya muhtaçtırlar. Bunlar da devlete müracaat ettiklerinde yaşamsal temel ihtiyaçları reklam yapılmadan devletin ilgili kurumları tarafından karşılanır. 

AVRUPA ÜLKELERİNDE HİÇ GIDA POŞETİ, KOLİSİ KÖMÜR TORBASI GİBİ SADAKA DAĞITAN BİR BELEDİYE VAR MI?

Yardım yapıyorum diyerek, çaresizliğini, muhtaçlığını reklam yaparak, yüzüne vurulan o insan ve çocukların da yaratacağı travmanın ne kadar acı vereceğinin  farkında olmayacak kadar bilinçler duygular ve vicdanlar neden bu kadar  körleşti.  

Reklam yapmadan yapılan yardım Allah rızasına uygundur . 
Kuran tebliğlerine rağmen, yardım konusunda reklamcı tarikatcıların körlüğünü anlamak mümkün de,  hele şu Muasır Medeniyet iddiasında bulunanları anlamak hiç mümkün değil.

100 yıl geçmesine rağmen, hala Muasır Medeniyetin Temel göstergesi Sosyal Devlet bilincinden yoksun olarak, sadaka dağıtmayı Halkçı bir davranış sayan bir politika anlayışı  gericidir.  
Muasır Medeniyetciler tarikatcı yardımları itibarlandıran, bilmeden insan onurunu incitecek  koli dağıtıcı sadakacılıktan vazgecmelidirler. Hadi bu ay dağıttın gelecek ay ne olacak  Her ay kolimi dağıtacaksın?

 Sosyal devlet uygulamalarının tam yerleşmediği durumlarda Koli dağıtımı yapılmasında,  Şu olağanüstü günlerde ne yapılmalı? Cevabı; gıda İhtiyacı olan herkese GIDA TEMİN FİŞLERİ GÖNDERİLMELİ. Üzerine de bu fişler sigara ve alkollü içecekler için kullanılamaz uyarı notu yazılmalı.  Bu fişlerle vatandaş kendisi gitsin alışverişini yapsın. Fiş uygulaması sosyal devlet uygulamalarına tam uygun olmasa da koli dağıtmaktan daha sosyal devlet anlayışına uygundur ve  onurludur.

 100 YIL GEÇTİĞİ HALDE SOSYAL DEVLET BİLİNCİNDEN  YOKSUN OLMAK ANADOLU SİYASETİNİN KADERİ OLMASIN ARTIK. 

Anadolu'nun Her bireyinin onuru incinmeden yaşamsal temel ihtiyaçlarına ulaşmasını, sağlayacak SOSYAL DEVLET  VE YERİNDE DOĞRUDAN  DEMOKRASİYİ hedefleyen siyasetin  hayat bulması dileğiyle. 

23 NİSAN KUTLU OLSUN !

METİN TANRIVERDİ YAZDI.
Haber Kaynağı: ESH

Bu haber 76065 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...