İzmir de Ulaşım

İESOB Kadın Platformu büyüklerini unutmadı…

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Kadın Platformu, emektar kadın esnaf sanatkarları unutmadı.

28 Eylül 2018 Cuma 13:03

İESOB Kadın Platformu büyüklerini unutmadı…

 

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Kadın Platformu, emektar kadın esnaf sanatkarları unutmadı.

Ahilik Haftası çerçevesinde yıllardır esnaf sanatkarlık yapan kadın üyeleri tarayan ve plaket vererek onurlandıran kadın kolları, sosyal çalışmaları çerçevesinde huzurevlerini de ziyaret etti.

Çalışmalarında Birliğe bağlı odaların da desteklerini aldıklarını kaydeden Kadın Platformu başkanı ve İzmir Emlakçılar Odası Başkanvekili Gönül Vural, ‘Başta önümüzü açan, her alanda bizi cesaretlendiren ve destekleyen İESOB Başkanımız Zekeriya Mutlu’ya çok teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde odaların başkan ve yöneticilerin bize katkıları da azmimizi artırıyor. Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Milli Piyangocular Odası, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası, Kuaförler Odası ile İzmir Berberler Odası etkinliklerimizi renklendirdiler’ dedi.Örnek esnaflar

İESOB Kadın Platformu’nun esnaf sicilde 1985 yılından bu yana kaydı bulunan kadın esnafları belirlediğini hatırlatan Vural, ‘Esnaf arkadaşlarımıza plaket yaptırdık ve ziyaretlerinde bulunarak kendilerine jest yapmak istedik. Oda başkanlarımız da bizi yalnız bırakmadı. Amacımız kadının ticaret yaşamı içindeki yerine dikkat çekmek, genç arkadaşlarımıza örnek olmaktır’ diye konuştu.İESOB Kadın Platformu etkinlikler çerçevesinde 40 yıla yakın esnaf sanatkarlık yapan Dilşat Arınç’ı Çeşme’de, Neriman Açıkgöz’e kaldığı huzurevinde, Gürcü Çakar’ı Bayraklı’da ve Raziye Çiftçi’yi Karşıyaka’da ziyaret ederek plaketlerini sundu.

Etkinlikler çerçevesinde ayrıca İzmir Huzurevi ziyaret edildi. İzmir Berberler Odası ile İzmir Kuaförler Odası ekipleri tarafından huzurevi sakinlerinin saç ve traş bakımları yapıldı.

  
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...