İzmir de Ulaşım

KARŞIYAKA'DA 20 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Sanayi Sitesi’ndeki 200’ü aşkın dükkânın, 20 yıldır süren ruhsat sorununa ışık oldu.

06 Temmuz 2015 Pazartesi 11:58
KARŞIYAKA'DA 20 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ 


Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Sanayi Sitesi’ndeki 200’ü aşkın dükkânın, 20 yıldır süren ruhsat sorununa ışık oldu. Yasal prosedürlerin ve teknik eksiklerin tamamlanmasının ardından 50’ye yakın dükkân sahibi ruhsatlarına kavuştu.
Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “İşimiz sorunları çözmek ve vatandaşlarımızı mutlu etmek” dedi. 
 

50 DÜKKÂN RUHSAT ALDI
Kentin kronik sorunlarını tek tek çözüme kavuşturan Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy Sanayi Sitesi’nde ruhsat sorunu yaşayan küçük esnafın da yüzünü güldürdü. Parselasyon problemi ve çeşitli gerekçelerle 20 yıldır ruhsat alamayan dükkan sahipleri; Karşıyaka Belediyesi’nin özverili çalışmaları sonucunda, yasal prosedürlerin ve teknik eksiklerin de tamamlanmasının ardından tek tek ruhsatlarına kavuşmaya başladı. İki aylık çalışma neticesinde 50’ye yakın dükkan sahibi inşaat ruhsatlarını aldı. Kısa süre içinde çalışma ruhsatlarının da verileceği belirtildi.

 

AKPINAR’A TEŞEKKÜR
Uygulama sayesinde; ruhsat alamadıkları için altyapı hizmetlerinden de faydalanamayan yaklaşık 200 dükkânın ruhsat kâbusu sona ermiş odu. Dükkân ve parsel sahipleri ruhsatlarını, düzenlenen törenle, Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’ın elinden aldı. Sanayi esnafı, hem ruhsat sorununun giderilmesi hem de alt yapı hizmetleri için Başkan Akpınar’a teşekkür etti.
 

“AMACIMIZ SORUN YARATMAK DEĞİL, ÇÖZMEK”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “İşsizliğin alıp başını gittiği bir süreçte, sanayicimize, küçük esnafımıza destek olmak bizler için sorumluluktur. Yüzlerce kişiye istihdam sağlayan Örnekköy Sanayi Sitemizin ruhsat sorunu için de zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı bir yol izledik. Burası yıllardır ihmal edilmiş bir bölge. İlk önce yol yapımı ile başladık. Daha sonra 20 yıldır çözüm bekleyen ruhsat problemini birlikte çözdük. Bizim önceliğimiz temel sorunları çözmek. Temel sorunları çözdükten sonra diğerleri de peşi sıra gelir. Bugün bu sorunu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sanayi bölgemizde üretim yapanların rahat bir hizmet alması için çalışmaya devam edeceğiz. Sorunlu olan küçük bir bölüm daha kaldı. Önümüzdeki süreçte onu da çözeceğiz” dedi.
 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...