İzmir de Ulaşım

CHP SELÇUK İLÇE DE İSTİFALAR

Selçuk'ta İlçe yönetim topluca istifa ettiğini duyurdu.İzmir'in Selçuk ilçe başkanı Merve Çalışkan Yeşilyurt ile yönetim yazılı bir açıklama yaparak istifa etti.

08 Şubat 2019 Cuma 18:06
Durulmayan bir bulanıklık.
Yeni mi ?
Hayır.
Ama görmeyenler için "ŞOK ŞOK ŞOK" diye geçiyor bültenlerde.

Oysa bu gidiş ta 2010 dan sonra kumpaslarla beraber "dürüst adamlar" la başladı.

"CHP işgal edildi" denildi.
Ses çok az olduğundan mıdır yoksa başka nedenlerlemidir duyulmuyor...
Meşhur "moşen ve papaz" fıkrasına çok benziyor.1994 yılında duymuştum.
İlk o zamanları haber bülteninde anltmıştım

"Kilisenin şarapları her gün bir kaç şişe görünmez bir el tarafından aşırılıyormuş.Moşen (kilisenin bahçevanı) bir pazar günü günah çıkarıryormuş, papaz kafesin diğer tarafından sormuş; -Moşen kilisenin şaraplarını kim aşırıyor? demiş.Moşen, -Papaz efendi sesinizi duyamıyorum. diye geçiştirmiş.Papaz bir kaç defa daha tekrarlayıp sorunca, Moşen -Efendim gelin yer değiştirelim inanmazsanız buradan duyulmuyor söyledikleriniz.Diyince papaz günah çıkarma kulubesinden çıkıp yer değiştirmişler.Moşen içeriden sormuş, -Papaz efendi Moşen'in karısını kim beceriyor? diye sormuş.Papaz miskin bir ses tonu ile -Ohh haklısın be Moşen buradan duyulmuyormuş..."

CHP nin işgal edilişine karşı bu durummu var bilinmez ama yıllardır bir "dürüst adam" tutturmuşlar gidiyorlar.
Alan menmun veren menmun.
Ancak dmeokrasi damarı güçlü bu taban, ne zaman bu yönetime delegelerin veremediği dersi verecek?

Son geç kalmış deprem bu sefer İzmir-Selçuk İlçesinden geldi.

İşte geç kalmış, (yada anlaşılmış mı demek lazım) itiraf gibi bir toplu istifa açıklaması;

“Yaklaşık bir yıldır Cumhuriyet Halk Partisi Selçuk İlçe Başkanı olarak görev yapmaktayım. Görev süremiz boyunca hem yönetim kurulum hem de kadın ve gençlik kollarım ile birlikte evrensel demokrasi ve hukuk kurallarına bağlılığımızdan vazgeçmedik.
Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren demokrasi mücadelesi vermiş bir partidir. Çağdaş demokratik hiçbir sistemde ilçe örgütlerinin dahli dışında ilçelerin yerel yönetim kadrolarının merkezi otorite tarafından belirlenmesinin örneği yoktur.

28.000 seçmenli bir ilçenin belediye meclis üyeleri dahi genel merkez tarafından atanmak istenmektedir. Bunun anlamı yerel demokrasi ve yerel örgütlenmenin tasfiyesinden başka bir şekilde açıklanamaz.  
Cumhuriyet Halk Partili olmamızın yegane sebebi evrensel demokrasi ve çağdaş hukuk talebimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi bu taleplerinden hiçbir zaman vazgeçmeyecek bir parti olmakla birlikte Genel Merkez yöneticilerinin bir bölümünün bu ideallerden uzaklaştığı açıktır.
Bu nedenle, antidemokratik bu süreçte ilçe başkanlığı görevini yürütemeyeceğimi kamuoyu ile paylaşıyorum. Yönetim Kurulum, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkan ve yönetim kurulları da bu koşullarda görevlerini devam ettiremeyeceklerini bildirmiştir.
Partimizin ve ülkemizin hak ettiği demokrasi kültürüne ulaşması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte beraber yol yürüdüğüm tüm partililerimize teşekkür ederim”

Günaydın...
Günaydın... 
Ancak bundan geriye ay önceye gittiğimizde yukarıdaki yaldızlı cümleler Gen.Bşk, MYK, PM övgü olarak parlıyordu.
1 yıl öncesini ön göremeyen çapsızlara kalan siyaset, bu ülkeyi nerelere sürüklüyor ortada işte.
Bu tipler bilmemezlikle değil çıkar işleri ile bağlı oldukları koltuklarda otururkende, kalkarkende çok zekice manevra yapabiliyorlar.

Bu zihniyetin köküne bir kava su artık.

Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...