İzmir de Ulaşım

BORNOVA'DA ‘İYİLİK HAREKETİ’ YAYILIYOR

Bornova Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerinin erzak ihtiyacını ücretsiz olarak karşılayabilmesi için hayata geçirdiği Dost Market, öğrencilerin büyüklerine yardımlaşmayı öğrettiği okula döndü.

20 Ekim 2015 Salı 14:34
BORNOVA'DA ‘İYİLİK HAREKETİ’ YAYILIYOR 


ÖĞRENCİLER YARDIMLAŞMAYI ÖĞRETİYOR 

Bornova Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerinin erzak ihtiyacını ücretsiz olarak karşılayabilmesi için hayata geçirdiği Dost Market, öğrencilerin büyüklerine yardımlaşmayı öğrettiği okula döndü.


Bornova Belediyesi’nin geçen yıl başlattığı sosyal sorumluluk projesinin bu yıl ki yardım melekleri İzmir Nokta Okulları öğrencileri oldu. Dayanışma ruhu öğrencilerin aldıkları temel ihtiyaç maddelerine dönüşüp raflara doldu
Bornova Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık erzaklarını istedikleri gibi seçip, alabilmeleri için açtığı Dost Market’e yapılan bağışlar her geçen gün artıyor. Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile yapılan işbirliği protokolünün ardından, pek çok kurum ve kuruluşun da düzenli bağışçı olarak destek verdiği Dost Market, öğrencilerin harçlıklarından biriktirdikleri paralarla doldurdukları raflarla da ayrı bir anlam kazandı.


ÖĞRENCİLER KENDİ ELLERİYLE YERLEŞTİRDİ 
Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Özel İzmir Nokta Okulları Dost Market’e destek verdi. Yıl boyunca devam edecek proje kapsamında her Cuma günü Özel Nokta Okulları’ndan iki sınıf Dost Market’e bağış yapacak. İlk bağışı ise 4. ve 7. Sınıf öğrencileri yaptı. Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hamamcılar’ın Dost Market’in işleyişi hakkında bilgiler verdiği öğrenciler büyük bir heyecanla yanlarında getirdikleri temel ihtiyaç maddelerini raflara yerleştirdi.


BU PROJE HALKIMIZIN 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Dost Market’in yardımlaşma ruhunun katlanarak artmasında önemli bir rol üstlendiğini belirterek, “Belediye olarak Dost Market’i kurduk, raflarını doldurduk, ihtiyaç sahiplerini istedikleri ürünü istedikleri zaman alabilecekleri bir sisteme kavuşturduk. Ama bu proje halkımızın oldu. Yardımsever vatandaşlarımız sayesinde Dost Market, Bornova’nın markası oldu. Çorbada benim de tuzum olsun diyen herkese halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi.


KURUMSAL DESTEK 
Bornova Belediyesi’nin yardımlaşma ve dayanışma duygularını harekete geçirdiği Dost Market’e, Türk Kızılayı’nın yanısıra AYKÜSAN (Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi), İzmir Ayakkabıcılar Odası, EGEAYSAD (Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği), Türk Hava Kurumu ve Özel Ege Lisesi de destek vermeye devam ediyor.


 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...