İzmir de Ulaşım

TÜRKİYE’DE Kİ BOŞNAKLAR TEK YÜREK

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği’nin dernek binasında düzenlediği kahvaltıda Boşnaklar birlik beraberlik mesajı vererek Boşnak aday adaylarının kendi bölgelerinde aday gösterilmesini istedi.

03 Aralık 2018 Pazartesi 15:21

TÜRKİYE’DE Kİ BOŞNAKLAR TEK YÜREK


BOŞNAKLAR İSTANBUL’DA KAHVALTIDA BULUŞTU

 

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği’nin dernek binasında düzenlediği kahvaltıda Boşnaklar birlik beraberlik mesajı vererek Boşnak aday adaylarının kendi bölgelerinde aday gösterilmesini istedi.
 

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği’nin dernek binasında düzenlediği kahvaltıya CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Başar Necipoğlu, Ruyiad-Rumeli İşadamları Dernek Başkanı Cavit Ganiç, İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, Bursa Bosna Sancak Dernek Başkanı Yusuf Öztürk, Bursa Karacabey Dernek Başkanı Cengiz Coşkun, Burhaniye Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar, Karadağ Bosna Sancak Dernek Başkanı, Sivas Bosna Dernek Başkanı, Ayvalık Belediye Başkan aday adayı Mesut Ergin, Bayrampaşa Belediye Başkan aday adayı Remzi Albayrak, Bornova Belediye Başkan aday adayı Ethem İnal, İş adamı Salih Akgül, Muhtarlar’ın katıldığı kahvaltıda Boşnak camiasının sorunlarının konuşulduğu kahvaltı dan Mart 2019 da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde, Türkiye’nin neresinden olursa olsun, Belediye Başkanlığına ve Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı olan Boşnaklara kesin desteklerini açıkladıkları gibi bu konuda da kesinlikle taraf olacaklarını ifade ettiler.Kahvaltıya katılan Belediye Başkan aday adayları kısa birer konuşmayla kendilerini tanıttı.

CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi şunları söyledi;
‘Anadolu Yakası Bosna Sancak Dernek Başkanımız Erdoğan Erden’e bu kahvaltıya düzenleyerek bu güzel topluluğu bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Ülkemizin değişik illerinden ilçelerinden gelen bütün Boşnak Dernek Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Parti içerisinde daha da aktif olun görevlere talip olun göreceksiniz ki Boşnaklar olarak istediğiniz hedeflere ulaşacaksınız’ dedi.     

 

İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Dernek Başkanı Erdoğan Erden şunları söyledi; ‘CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi’ye ve Türkiye’nin değişik illerinde bulunan Boşnak Derneklerimizin Başkanlarına bizleri kırmayarak davetimize katıldıkları için teşekkür ediyorum.

Bu kahvaltı bir kez daha gösterdi ki biz Boşnaklar büyük bir aileyiz. Bu büyük aile inanıyorum ki siyasette de istediğini alacak ve Mart 2019 yerel seçimlerinde illerinde ve ilçelerinde Belediye Başkanlığına ve Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı olan Boşnak hemşerilerimizin aday olarak seçimlere katılacağını ve seçimlerden de başarı ile çıkarak bulundukları yerlerin Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri olacaklarına inancım tam. Aday adaylarımıza tam destek vereceğimizin bilinmesini isterim’ dedi.

 

Kahvaltıya katılan ve işleri sebebiyle kahvaltıya katılamayan Dernek Başkanları, yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına ve Belediye Meclis Üyeliklerine aday adayı olan Boşnakları desteklediklerini ve taraf olduklarını söylediler.

  
Haber: Doğan Prepol
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...