İzmir de Ulaşım

DOĞA KATLİAMINA DEVAM

Gözden ırak doğa harikası yerler canilerin elinde zehir saçıyor.Uzundere'de kaçak dökülen molozlarda ASBEST şüphesi.

13 Aralık 2019 Cuma 02:39
 Karabağlar Uzundere’deki asbest tehlikesine ilişkin İSİG İzmir Meclisi basın toplantısı düzenledi. Açıklamada İSİG Meclisi adına konuşan Asbest Söküm Uzmanı Süleyman Polat Uzundere Harmanyeri Kentsel Koruma Derneğinin çağrısı üzerine İzmir İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclis üyesi asbest söküm uzmanlarının kaçak moloz dökümün yapıldığı bölgede incelemede bulunduğunu söyledi.

Polat inceleme hakkında bilgi vererek, “Kaçak moloz döküm alanından alınan 8 numune, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığından yetkilendirilmiş bir laboratuvarda analiz edildi. İnceleme sonucunda 8 numunenin 7’sinde asbest lifi bulundu. Başta Uzundere halkı olmak üzere tüm İzmir halkının sağlığı tehlike altındadır” diye konuştu. Polat yetkili kurumları göreve çağırdı.

Uzundere Mahallesi Harmanyeri Kentsel Koruma Derneği Başkanı Süleyman Gür de “Tespit edilmiş bu zararlı sonuçların ortadan kaldırılması için gereğinin yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.
Kaynak:Evrensel

Haber Kaynağı: EVRENSEL

Bu haber 33473 kez okundu
------------------------------------------------------
Haber sitemiz 2010 yılından beri nette yayında.Yazın dostu her kesin yazabileceği bir anlayıştayız.Namuslu yazın dostları buraya yazabilir.egedesentez@gmail.com
-------------------------------------------------------
Yükleniyor...