İzmir de Ulaşım

CHP DE SON DURUM

FERMUAR SİSTEMİ

13 Ocak 2014 Pazartesi 14:40
 İzmir'de 8 ilçede eğilim yoklaması!
CHP Genel Merkezi İzmir için flaş bir karar aldı. İzmir’de 8 ilçede üye bazında eğilim yoklaması yapılacak.İlgili karar İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıklarına gönderildi. Eğilim yoklamasının yanında fermuar sistemi de uygulanacak.CHPGenel Merkezi belediye meclis üyeliklerinin belirlenmesine yönelik İzmir’de metropolde 8 ilçede fermuar sistemi ile eğilim yoklaması yapılmasını kararlaştırdı. İlgili karar İzmir İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıklarına gönderildi. Genel Merkez’den gelen karar neticesinde Çiğli, Karşıyaka, Bornova, Konak, Buca, Narlıdere, Balçova ve Gaziemir ilçelerinde üye bazında eğilim yoklaması yapılacak.Genel Merkez'in kararıyla örgüt 8 ilçede sandığa gitmiş olacak. Sandıktan çıkan isimler meclis üyesi listelerinde yer alacak. Fermuar sistemine göre genel merkez, il başkanlığı ve belediye başkan adayı  listede boş kalan yerleri dolduracak.Bayraklı, Güzelbahçe ve Karabağlar ile metropol dışı tüm ilçelerde sandık kurulmayacak.
CHP İzmir İl Başkanlığı geçtiğimiz günlerde Genel Merkez'e gönderdiği görüş yazısında eğilim yoklaması yapılmasının örgütte sıkıntı yaratacağını dile getirmişti. İl Başkanlığı bünyesinde oluşturulan, aralarında ilçe başkanlarının da olduğu komisyonda yer alan 7 kişinin imzasıyla gönderilen yazıda yoklamaya sıcak bakılmamasına gerekçe olarak, seçime çok az bir süre kalması,aday adayı sayısının çokluğu ve üyelerin yoklamalara tam katılım sağlayamayacak olması gösterilmişti.Haber Egepostası
------------------------------------------------------
Haber sitemizin izlenmesini daha yukarılara çekmek için okuyucularımızın haberlerimiz hakkında yorumlarını onaysız yayınlamayı prensip olarak benimsemiş durumdayız.
Her tülü düşüncenin karşı düşüncesinin yanında aynı özgürlüğü ile var olması ilkesini doğru buluyoruz.
Her yorumcu kendi yorumuna sahip çıkacak medeni uygunluğa erişmiş olmasını dileyerek bu uygulamayı siz değerli okurlarımıza duyurmayı görev bilidik.Yorumlarınız sizlerin namusudur.

-------------------------------------------------------
Yükleniyor...