İzmir de Ulaşım

ALİAĞA FOÇA YOLUNDA DEHŞET DOLU BİR CİNAYET

İzmir'de dehşet dolu tüyler ürperten bir cinayetin sonunda vücudu parçalanmış başı olmayan bir erkek ceseti bulundu.Henüz kimliği tespit edilemeyen ceset,bir erkeğe ait olduğu ve sütyen takılı parmakları ojeli olduğu görüldü.

23 Mart 2011 Çarşamba 05:17
 Aliağa-Yeni Foça karayolu üzerinde, demir çelik fabrikaları bölgesindeki telefon hatlarının yer altına alınması işinde çalışan işçiler, önceki akşam saatlerinde bölgede battaniyeye sarılı üstü telle bağlanmış bir cisim olduğunu fark edince durumu jandarmaya bildirdi. 
İzmir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı bomba imha ekibinin, ‘Vezir’ adlı patlayıcı maddeye duyarlı köpeğin de katılımıyla yürüttüğü çalışmanın ardından battaniyeden, çöp torbası içine konulmuş ve tül perdeyle sarılmış vaziyette, başı bulunmayan, bacakları ile vücudu birbirinden ayrılmış erkek cesedi çıktı. Cesedin göğüs bölümünde sutyen, parmaklarında da oje olduğu tespit edildi. Kişinin kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. 

YOL ÇALIŞMASINDAKİ İŞÇİLERİN İHBARI İLE BULUNDU

Yeni Foça yolunda, telefon hatlarını yeraltına alan taşeron firmanın işçileri, önceki gece battaniyeye sarıldıktan sonra tellerle bağlanmış şüpheli cismi fark edince jandarmaya haber verdi. Jandarma battaniyenin içinde bomba olabileceğini düşürerek İzmir'den bomba imha ekibi istedi. Alana sabahın ilk ışıklarıyla gelen İzmir İl Jandarma Komutanlığı bomba imha ve olay yeri inceleme ekibi geniş güvenlik önlemi aldı. Jandarmaya ait "Vezir" adlı bomba arama köpeği, şüpheli battaniye çevresinde ve üzerinde arama yaptı. Vezir'in hareketleri, battaniye içinden çevreye yayılan koku nedeniyle battaniyenin içinde bomba yerine bir ceset olduğunu düşünen ekipler, telleri kesip battaniyeyi açtıklarında korkunç manzarayla karşılaştı. Battaniyeye sarılmış iki çöp torbası içinden, bir erkeğe ait iki bacak ve bir gövde çıktı. Başı olmayan cesedin, testere ya da baltayla düzgün şekilde parçalanmış olduğu dikkat çekti. 
Ölen kişinin göğüs kısmında, içi kadın çoraplarıyla doldurulmuş sütyen olduğu görüldü. El parmakları ojeli, üzerinde kadınların giydiği bir tayt bulunan kişinin önce kadın olduğu sanıldı, ancak giysileri çıkarıldığında taytın altından bir siyah eşofman çıktı. Sağ bileğinde yara bandı bulunan erkeğin kayıp başının çevrede olabileceği düşünülerek "Vezir"e arama yaptırıldı ancak ize rastlanmadı. 

BİZE ULAŞAN YENİ BİLGİLER...

10-15 GÜN ÖNCE ÖLMÜŞ
Beyaz tenli, 1.70-1.75 metre boylarında 80 kilo ağırlığında ve 45-50 yaşlarındaki kurbanın cesedinin en az 15-20 gün önce olay yerine bırakıldığı belirtildi. 
Bölgedeki fabrikaların kamera kayıtları incelemeye alındı. Jandarma çok yönlü araştırma başlattı. Ceset İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, kimliğinin belirlenmesi için DNA testi yapılacağı belirtildi. DNA ve parmak izi çıkarılarak kimliğin belirlenmesine çalışılacağı kaydedildi. Jandarma cesedin kesilen kafasının da bulunması için çok yönlü araştırma başlattı. 
CİNAYET SIR DOLU ?

Cinayet masası yetkilileri, "Yoruma açık vahşice bir cinayet. Bu bir alacak-verecek anlaşmazlığı ya da intikam amaçlı bir infaz olabilir. İstanbul ve İzmir arasındaki kayıp vakaları araştırılmalı. Erkek cesedine sutyen, tayt giydirilmiş olması, ayrıca ölen kişinin el parmaklarına çok düzgün şekilde kırmızı oje sürülmesi, kurbana bir travesti görüntüsü verilme amaçlı olabilir. 'Travesti cinayeti' görüntüsüyle güvenlik güçleri yanıltılmak istenmiş olabilir. Eşofman üstü tayt, cesedin hava almadan uzun süre kokması ve çürümesini önlenmeye yönelik gibi görünüyor. Bu halde kurbanın çıplak fotoğrafları çekilip, ailesine gönderilerek intikam alınması da ihtimal dahilinde" dedi. 
Haber Kaynağı: ESH
------------------------------------------------------
Haber sitemizin izlenmesini daha yukarılara çekmek için okuyucularımızın haberlerimiz hakkında yorumlarını onaysız yayınlamayı prensip olarak benimsemiş durumdayız.
Her tülü düşüncenin karşı düşüncesinin yanında aynı özgürlüğü ile var olması ilkesini doğru buluyoruz.
Her yorumcu kendi yorumuna sahip çıkacak medeni uygunluğa erişmiş olmasını dileyerek bu uygulamayı siz değerli okurlarımıza duyurmayı görev bilidik.Yorumlarınız sizlerin namusudur.

-------------------------------------------------------
Yükleniyor...